Jak wybrać odpowiednią firmę logistyczną? Na co zwrócić uwagę? Niektórzy kierują się zaleceniami kolegów, inni przeglądają informacje w wyszukiwarkach internetowych, a kolejni szukają referencji w mediach.
W celu zwalczenia pandemii COVID-19 zdecydowana większość świata przeszła już na tryb pracy zdalnej. Logistyka i łańcuchy dostaw nadal działają niezależnie od okoliczności. Zespół grupy transportowo-logistycznej AsstrA również wykonuje codzienne obowiązki, ale w nowym systemie. Ten format pracy wymaga praktycznych umiejętności i kompetencji, ponieważ znacznie różni się od stacjonarnego i ma zarówno minusy, jak i plusy.
Praca zdalna w ciągu ostatnich pięciu lat kojarzona była głównie z przywilejem freelancerów. Dzisiaj z powodu wybuchu epidemii firmy z różnych branż na całym świecie decydują się na ten format pracy.
Ochrona przed ryzykiem jest głównym zadaniem ubezpieczenia. Z reguły ryzyko rozumiane jest jako prawdopodobieństwo wystąpienia niekorzystnych konsekwencji lub wpływu na przedmioty, cele i zadania oraz interesy.
Stany Zjednoczone i Europę nierozerwalnie łączy wielowiekowa historia. Liczne pokolenia były świadkami tworzenia się i rozwoju relacji międzykontynentalnych.
Truskawki w listopadzie, a może tulipany w środku zimy? Hodowanie roślin w warunkach cieplarnianych umożliwia spełnianie naszych zachcianek bez względu na pogodę za oknem.
Do 2025 r. ilość danych na świecie wzrośnie dziesięciokrotnie w porównaniu z 2015 r. - przewiduje międzynarodowa firma badawczo-konsultingowa IDC (International Data Company) w raporcie „Data Age 2025”.
Światowa branża transportowo-logistyczna to ogromny segment, która wymaga szybkości procesów oraz bezpieczeństwa przepływu danych i informacji, a przede wszystkim - bezpieczeństwa przewożonego towaru.
Na początku kwietnia br. na szczycie w Brukseli kraje UE i Wielka Brytania uzgodniły, że termin brexitu zostanie przeniesiony z 30 marca na 31 października br.
Pojęcie druku 3D ostatnio coraz częściej pojawia się w artykułach i tematach rozmów wielu przedsiębiorców. Najważniejsze dwa pytania, jakie wtedy padają, dotyczą tego, jak wykorzystać innowacyjność druku 3D w przedsiębiorstwie oraz jak ta rewolucja wpłynie na firmę.
Po stworzeniu innowacyjnego modelu transportu pasażerskiego Uber zastosował tę samą koncepcję w transporcie towarów i opracował nowe aplikacje: UberFreight* i UberRush**.
Cztery filary transportu ładunków – transport drogowy, lotniczy, morski i kolejowy. Który z nich jest potężniejszy i bardziej stabilny? Odpowiedzi szukamy w serii wywiadów na temat transportu na terenie Europy. W pierwszym materiale o przewozach kolejowych opowiada Kierownik Europejskiego Działu Transportu Kolejowego w AsstrA-Associated Traffic AG, Ewa Trochimiuk.
Od pewnego czasu coraz więcej mówi się o automatyzacji pracy, związanym z nią strachu przed zwolnieniami oraz o robotach, które odbierają pracownikom ich obowiązki.
Logistyka projektowa stała się integralną częścią działalności AsstrA-Associated Traffic AG. Do grona stałych Klientów dostawcy usług transportowo-logistycznych należą także firmy niemieckojęzyczne. Główne kierunki transportu to Rosja, Azja Środkowa i Chiny.
Głównym trendem XXI wieku jest rozwój automatyzacji i robotyzacji wszystkich sfer ludzkiej działalności. Postęp gospodarczy w coraz większym stopniu opiera się nie na kapitale i zasobach naturalnych, ale na innowacjach i kreatywnych rozwiązaniach.
Emocje czy zasady? Czym należy się kierować, podejmując decyzje w sektorze B2B? Czy przetargi ochronią nas przed emocjami i pomogą stosować się do zasad wyboru partnera logistycznego?
Rozwiązania IT są przyszłością światowej gospodarki, podstawą rozwoju wszystkich gałęzi przemysłu i machiną, której nie da się zatrzymać. Czy branża transportowo-logistyczna również potrzebuje rozwiązań informatycznych?
Automatyzacja procesów biznesowych zyskuje popularność na całym świecie. Jakie korzyści z uruchomienia automatów w procesach może uzyskać firma z branży TSL oraz jej Klienci?
Z certyfikacją i kontrolą jakości każdy z nas ma do czynienia codziennie, niekiedy nawet o tym nie wiedząc. Certyfikaty GOST (Gosudarstwiennyj standard - norma państwowa w Rosji), ISO (International Organization for Standardization - Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna), DIN (norma DIN - regulacje wydane przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny), czy normy EN (określają wymagania i metody testowania), a także inne dokumenty regulacyjne są odpowiedzialne za kontrolę produkcji, dostaw i wykorzystanie dowolnego przedmiotu w życiu codziennym.
Kierownik Działu Lean & Process Management w transportowo-logistycznej grupie kapitałowej AsstrA-Associated Traffic AG, Maciej Tyburczy, opowiada o tym, jak podejście Lean Management pomaga spełniać oczekiwania Klientów branży transportowo-logistycznej.
Koncepcja zarządzania szlakami transportowymi (Trade Lane Management - TLM) po raz pierwszy wybrzmiała w AsstrA w 2015 roku. Obecnie filozofia ta jest aktywnie praktykowana we wszystkich krajach obecności grupy kapitałowej.
Jeśli dojdzie do twardego Brexitu, 29 marca 2019 r. Wielka Brytania opuści struktury Unii Europejskiej. Branża transportowo-logistyczna stoi przed wielkim wyzwaniem.
Czy zniesienie przez Rosję embarga pozwoliłoby znacząco zwiększyć potoki ładunków na Nowym Jedwabnym Szlaku i zrównoważyć przewozy kolejowe na kierunku Europa-Chiny?