Najnowsze badania przewidują, że w ciągu następnych 8 lat wartość globalnego rynku zintegrowanej logistyki wzrośnie z 10,21 mld USD do 55,17 mld USD. Zintegrowana logistyka obejmuje informacje w czasie rzeczywistym na temat warunków drogowych i pogodowych, co jest bardzo istotne dla producentów leków w celu kontroli pochodzenia preparatów farmaceutycznych. To właśnie dana tematyka gromadzi przedstawicieli branży farmaceutycznej i transportowej z całego świata na sympozjach takich jak ostatni szczyt Temperature Controlled Logistics 2018.
W dniach 29 stycznia - 1 lutego w Londynie odbył się 17. doroczny szczyt Temperature Controlled Logistics, podczas którego międzynarodowy dostawca usług logistycznych i transportowych, AsstrA-Associated Traffic AG, dołączył do grona 400 doświadczonych specjalistów z branży farmaceutycznej w dziedzinie łańcucha dostaw, logistyki i magazynowania.
Sympozjum TCL 2018 zgromadziło razem ambitnych przedstawicieli branży konferencyjnej, którzy chcieli podzielić się swoimi spostrzeżeniami biznesowymi na temat globalnej sytuacji w branży farmaceutycznej oraz spotkać potencjalnych partnerów.
„Temperature Controlled Logistics, Zarządzanie Łańcuchem Chłodniczym, to ważne wydarzenie w branży farmaceutycznej, będące okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie logistyki wśród światowych liderów. Czołowi przedstawiciele firm takich jak Teva, Baxter, MSD, Jannsen (Johnson & Johnson), Sanofi, GlaxoSmithKline, Novartis, Pfizer, Novo Nordinsk, czy Vifor Pharma wystąpili podczas szczytu, aby podzielić się swoimi wyzwaniami, praktycznymi rozwiązaniami oraz zaznaczyć swoje potrzeby. AsstrA przeprowadziła czat biznesowy z większością uczestników, dążąc w ten sposób do przygotowania dostosowanych i wysoce zaawansowanych rozwiązań dla przemysłu farmaceutycznego", komentuje Katarzyna Lis, Kierownik działu AsstrA Pharma Logistics.
Zdaniem Katarzyny Lis producenci środków farmaceutycznych i leków wykazują zapotrzebowanie na pełny pakiet usług świadczonych przez globalnych dostawców logistyki. Zakres danych usług powinien obejmować nie tylko przewóz ładunków, ale także magazynowanie, składowanie i bezpieczeństwo ładunków, wspierane przez rozwiązania IT i rejestratory przemysłowe.
„Farmaceuci wyrazili swoje potrzeby, które ukształtują przyszłe inwestycje AsstrA w zakresie rozwoju technologicznego. Chcemy wychodzić naprzeciw potrzebom rynku w innowacyjny sposób. Poważne inwestycje to zaufane partnerstwo", podkreśla Katarzyna Lis.
Sesje tegorocznego szczytu TCL nawiązywały do trzech głównych tematów: etap poprzedzający transport (od planowania łańcucha dostaw do normalizacji i integracji rozwiązań IT), transport (od zmniejszenia wahań temperatury do utrzymania odpowiedniej temperatury w trudnych warunkach), a także ostatnia mila i post-dystrybucja (kompleksowy monitoring temperatury i współpraca z partnerami na ostatniej mili). Podczas wydarzenia dana tematyka została poruszona podczas 40 spotkań.
Uczestnicy szczytu TCL 2018 potwierdzają, że miniony tydzień w Londynie był bardzo owocny. Studium rzeczywistych przypadków, interaktywne grupy ćwiczeniowe i panele dyskusyjne prowadzone przez ekspertów były ogromnym źródłem wiedzy w zakresie skutecznych rozwiązań dla transportu towarów wymagających temperatury kontrolowanej, jakie są przydatne na każdym etapie farmaceutycznego łańcucha dostaw.