Międzynarodowa grupa kapitałowa AsstrA-Associated Traffic AG podsumowała wyniki pierwszego półrocza 2021 roku.
Obroty AsstrA-Associated Traffic AG w pierwszych sześciu miesiącach 2021 r. wyniosły 207,8 mln euro, przekraczając o jedną czwartą wyniki z analogicznego okresu w 2020 r.
W porównaniu do I półrocza 2020 r. zysk brutto firmy wzrósł o 8%.
Liczba międzynarodowych przewozów wzrosła o 17%. Od stycznia do czerwca 2021 r. specjaliści AsstrA zrealizowali 96,5 tys. zamówień. Łączna waga towarów dostarczonych w tym okresie wyniosła ponad 2 mln ton, co oznacza wzrost o 4,5% w porównaniu z pierwszym półroczem 2020 roku.
Firma umacnia swoją pozycję rynkową w logistyce projektowej. Działy AsstrA Industrial Project Logistics podwoiły liczbę projektów w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.
W pierwszym półroczu 2021 roku portfel klientów AsstrA powiększył się o 1733 firmy. Odnotowano wzrost liczby klientów z branży budowy maszyn i urządzeń (+81%), przemysłu chemicznego (+58%) oraz produktów spożywczych (+53%). Liderami pod względem liczby zamówień byli przedstawiciele branży spożywczej - 19%, segmentu modowego - 14%, chemicznego - 12%.
Tak jak dotychczas największym zainteresowaniem klientów AsstrA-Associated Traffic AG cieszył się transport drogowy – 84 tys. zrealizowanych zleceń, czyli o 23 tys. więcej niż w pierwszym półroczu 2020 roku. Udział transportu drogowego w ogólnej liczbie przewozów grupy firm wyniósł 88%. 5 000 przesyłek wykonano drogą morską, 3700 - koleją. Liczba przewozów lotniczych osiągnęła 2600.
W przewozach morskich w pierwszej połowie 2021 r. wzrost wykazały przewozy w USA,
z USA do Wielkiej Brytanii, a także z Niemiec do Azerbejdżanu.
Dmitry Lagun
- W 2021 roku zespół AsstrA koncentruje się na podnoszeniu poziomu jakości usług w transporcie drogowym, pomimo ogólnego deficytu taboru na rynku. Ponadto zespół realizuje strategię rozwoju transportu morskiego i usprawnia procedury umożliwiające szybkie znalezienie wolnych miejsc na liniach przewozowych. Wkrótce otworzą się biura w Walencji i Hamburgu, aby rozwijać własną działalność w portach i budować ścisłą współpracę z liniami przewozowymi - mówi Dmitry Lagun, dyrektor generalny międzynarodowej grupy kapitałowej AsstrA-Associated Traffic AG. - Prężnie rozwijamy się w logistyce projektowej, aby wygrywać nie stawką, ale złożonością rozwiązań. Kryzys kontenerowy, brak transportu drogowego i rozprzestrzenianie się pandemii zmuszają nas do poszukiwania nowych rozwiązań optymalizujących logistykę. Dlatego naszym celem jest umocnienie statusu „cyfrowego spedytora” i gwarancja przejrzystości na każdym etapie łańcucha dostaw.