22 czerwca odbyła się 26. edycja Rankingu firm TSL, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna. W tym roku udział w zestawieniu wzięły 82 przedsiębiorstwa, które sklasyfikowano pod względem przychodów i rodzaju prowadzonej działalności.
Pomimo trudnego roku 2020 wskaźnik nastrojów branży transportowej w II kwartale odnotował wzrost z 48,9 proc. do 54,5 proc, wynika z barometru EFL, monitorującego skłonność mikro, małych i średnich firm do rozwoju. Osiągnięcia firm uwzględnionych w rankingu świadczą o silnej pozycji sektora TSL na rynku. Łączne przychody wyniosły ponad 32 mld zł, o 7,1 proc. więcej niż w 2019 r.
Działania w zakresie e-commerce, magazynowania, spedycji morskiej i oceanicznej zapewniły wygraną przedsiębiorstwom w kategorii dynamiki przychodów. Podkreślono również znaczenie zrównoważonego rozwoju jako elementu, który pozytywnie wpływa na wzrost przychodów i rentowności firm.
Zatrudnienie w firmach transportowych i logistycznych również wzrosło o 30 proc. Dowody jednoznacznie przemawiają za tym, że branża stale się rozwija. Nie zważając na wyzwania covidowej rzeczywistości, umiejętność sprawnego dostosowania się poskutkowała sukcesem finansowym, nowymi inwestycjami oraz zabezpieczeniem interesów klientów.
AsstrA Polska Sp. z o.o. bierze udział w rankingu od sześciu lat. Ranking jest do pobrania tu: https://www.gazetaprawna.pl/konferencje/rankingTSL2021/pdf/tsl_tabele.pdf
Andrzej Iwanow-Kołakowski
– Cieszę się, że wyszliśmy z roku 2020 obronną ręką. Mimo przeciwności losu, zawirowań w łańcuchach logistycznych i wahań stawek nie ponieśliśmy znaczących strat oraz uniknęliśmy zwolnień. Priorytetem pozostaje poprawa jakości świadczonych usług, powiększenie portfela Klientów, a co za tym idzie, wzrost zatrudnienia – mówi Andrzej Iwanow-Kołakowski, dyrektor regionalny AsstrA dla regionu UE.