Przynależność partnera logistycznego do zrzeszeń i stowarzyszeń zawodowych jest dla Klientów wyznacznikiem wiarygodności oraz międzynarodowych standardów jakości usług. Wraz z ekspansją geograficzną AsstrA przystępuje do kolejnego stowarzyszenia. W lipcu 2020 roku grupa kapitałowa dołączyła do Brytyjskiego Stowarzyszenia Przewoźników Międzynarodowych BIFA (The British International Freight Association).
BIFA zrzesza firmy transportowe i logistyczne zarejestrowane w Wielkiej Brytanii. Liczba akredytowanych członków stowarzyszenia obejmuje 1500 osób, które zajmują się wymianą handlową z/do UK. BIFA należy również do Międzynarodowej Federacji Zrzeszeń Spedytorów FIATA ze 150 krajów.
Brytyjskie Stowarzyszenie Przewoźników Międzynarodowych pełni funkcję reprezentacyjną na poziomie krajowym i międzynarodowym. BIFA wspiera nowych graczy na rynku transportowym, a także studentów, którzy wiążą swoją przyszłość z branżą TSL.
Zadaniem międzynarodowego stowarzyszenia jest przede wszystkim prowadzenie szkoleń branżowych z zakresu specyfiki przewozu towarów niebezpiecznych oraz procedur celnych w handlu międzynarodowych. Celem edukacji jest utrzymanie światowych standardów jakości usług wśród firm członkowskich.
„Priorytetem londyńskiego oddziału AsstrA od momentu otwarcia biura w maju 2020 roku było przystąpienie do BIFA. Każdy profesjonalny spedytor powinien przestrzegać zasad stowarzyszenia. Postępowanie zgodnie z ustalonymi regułami ujednolica jakość usług transportowych i logistycznych w kraju”, – mówi Anna Smirnova, kierownik działu AsstrA Industrial Project Logistics w Wielkiej Brytanii.
Wybierając partnera logistycznego z listy firm członkowskich stowarzyszenia Klienci korporacyjni otrzymują gwarancję jakości BIFA.
„Brytyjskie Stowarzyszenie Przewoźników Międzynarodowych regularnie wręcza nagrody dla najlepszych z branży. BIFA rokrocznie nagradza firmy w różnych kategoriach. Dążymy do tego, aby w najbliższych latach zespół AsstrA znalazł się na liście firm oraz zakorzenił się na angielskim rynku usług transportowych i logistycznych” – podsumowuje Anna Smirnova.