Międzynarodowa grupa kapitałowa AsstrA-Associated Traffic AG podsumowała wyniki pracy za 2019 rok.
Według wyników z okresu sprawozdawczego skonsolidowane obroty AsstrA wzrosły o 24% w porównaniu do wyniku z 2018 r. i przekroczyły 350 mln euro. Zysk brutto wzrósł o 14%.
Portfel klientów AsstrA powiększył się o 260 firm. Łącznie z usług logistycznych grupy kapitałowej w 2019 r. skorzystało 5 300 Klientów z różnych branż.
Do najczęściej transportowanych należały towary z przemysłu spożywczego (19%), towary z segmentu mody i urody (14%), a także chemikalia (11%), produkty obróbki drewna (10%) i przemysłu metalurgicznego (8%).
Liczba przewozów w 2019 r. wzrosła o 20% i wyniosła 165 tys.
Największą popularnością w firmie nieustannie cieszy się transport drogowy. Według wyników z 2019 r. przez ostatnie dwanaście miesięcy zrealizowano łącznie 147 tys. przewozów drogowych. W tym samym okresie specjaliści AsstrA obsłużyli 6,8 tys. przesyłek morskich, 3,4 tys. zleceń na transport lotniczy, a także 5,2 tys. zamówień na transport kolejowy. Liczba przewozów ładunków ciężkich i ponadgabarytowych wyniosła 1,4 tys. Przewozy cysternami uplasowały się na poziomie 1,2 tys. Całkowita waga przewożonych towarów wzrosła o 20% w porównaniu do 2018 r. i wyniosła 3,9 mln ton.
AsstrA-Associated Traffic AG oferuje dostawę na 1300 trasach. Pod koniec 2019 r. największym zainteresowaniem cieszyły się następujące kierunki: Rosja-Białoruś, Niemcy-Rosja, Polska-Rosja, Włochy-Rosja.
W 2019 r. odnotowano także duże zainteresowanie na usługi odprawy celnej. W ciągu roku dział celny spółki wydał 10 tysięcy zgłoszeń, czyli o 11% więcej niż w 2018 roku. Deklaracje eksportowe stanowiły 22%, zaś importowe 78%.
W ubiegłym roku grupa AsstrA rozszerzyła sieć oddziałów, otwierając przedstawicielstwa w Niemczech (Hof), Rumunii (Bukareszt) i Francji (Leon). W 2020 r. AsstrA będzie kontynuować ekspansję geograficzną. Planowane jest otwarcie biur w USA, na Węgrzech, w Uzbekistanie i w Finlandii. Aktywnie rozwija się sieć przedstawicielstw w Rosji. Niebawem AsstrA pojawi się w Kazaniu i Władywostoku, a także w Chinach, w Shenzhen.
„W ciągu ostatnich pięciu lat nastąpiło spowolnienie wzrostu gospodarczego na świecie, opór handlowy, reorientacja tradycyjnych przepływów transportowych, a w rezultacie spadek siły nabywczej. Mimo to miniony rok zakończył się dla firmy efektywnie. AsstrA zwiększyła wyniki ekonomiczne, rozszerzyła swoją obecność geograficzną, uruchomiła platformę internetową do interakcji z partnerami transportowymi”, podaje Dmitry Lagun, CEO AsstrA.
W 2020 r. grupa kapitałowa planuje dalsze doskonalenie poziomu obsługi Klienta, zwiększenie wydajności operacyjnej i rozwój produktów informatycznych, które pomogą zoptymalizować procesy logistyczne”.